Začínám blogovat

V posledních týdnech ve mně uzrál pocit, že je potřeba založit vlastní blog, kde budu moct publikovat svoje postřehy, a který bude sloužit jako vlastní deník, ve kterém bude snadnější definovat si svoje cíle, kterých chci dosáhnout a zpětně pak porovnat jejich plnění.

V tomto prologu Vás povrchově seznámím se mnou, mými aktivitami a cíli, kterých chci v roce 2017 dosáhnout.

Kdo jsem a proč mě sledovat?

Jsem kluk z Východních Čech, který se již na vysoké škole (před 5ti lety) rozhodl pro převážně online podnikání. Prošel jsem si několika vzestupy i pády, jak už to ve světě online podnikání chodí, ale z každé prohry jsem vyšel posílen a s jasnějším cílem.

Na rozdíl od většiny ostatních vrstevníků jsem se celkem brzy „usadil“, mám skvělou manželku, tři maličké děti, které ještě ani nechodí do školy a byt na hypotéku.

Skloubit starost o děti – (které vás nechají většinu dne maximálně 5 minut soustředěně v kuse pracovat) – uživení rodiny a práci z domu je asi největší výzva, které aktuálně čelím. Nechci, aby mi podnikání bralo všechen čas, proto se ho snažím dělit přibližně napůl – polovinu dne pracovat (aktuálně tak 25% dne 🙂 ) a polovinu dne (teď 75%) trávit s rodinou nebo ostatními aktivitami.
I přes celkem malé nasazení v podnikání věřím, že lze i s rodinou rozumně podnikat a žít nezávislý naplněný život bez materiálního strádání.

Na čem právě pracuji

Zatím se jedná ve všech částech mého podnikání o one-man-show, s podporou rodiny, což do budoucna nebude pravděpodobně reálné a budu muset budovat tým, který budu řídit.

V mém podnikání je několik základních pilířů, na kterých stojí mé příjmy:

Bazénový eshop

Eshop s „perfektní“ SEO doménou chemie-bazen.cz je základem mého podnikání. Vytváří dvě třetiny mých příjmů. I když běží již šest sezón, není to žádná raketa. V počátcích se jednalo o prima brigádu, která ale přerostla v job, který mě nenutí být někde zaměstnán. Více času na jeho rozvoji trávím asi tak poslední rok, a je to projekt u kterého předpokládám největší růst pro budoucnost.
Pár čísel:

  • Obrat 2015: 1 milion
  • Obrat 2016: 2 miliony
  • Objednávky 2016: cca 1200

Obsahové a affiliate weby

Jeden hlavní a pár maličkých affiliate webů, spolu s jedním menším webíkem (čestnáprohlášení.cz) se stará o přísun likvidity především přes zimu, kdy toky z bazénového odvětví téměř vyschnou.

Práce na webech postavených pouze na SEO začala v roce 2015 a věnuji se ji v zimních měsících, hlavně od září do Vánoc. Nejsem žádný mistr světa, a tak se příjmy z těchto zdrojů pohybují mezi 5-10 tisíci měsíčně (affil) a stějně tak Adsense + sklik (cca 5K/měsíc).

K obsahovým a affiliate webům jsem se dostal přes bratránka – známeho affiláka a affiliate manažeraJosefa Kroupu.

Prodej triček Vibes

Pár korun máme i z prodeje triček a mikin Vibes – aktuálně třeba na fleru – Vibes.

Cíle pro rok 2017

Cíle pro rok 2017 zkusím nastřelit vysoko, přesto by se mohly povést:
Obrat na eshopu 6 milionů – V podstatě vyrůst o 300% oproti loňskému roku. I když se to zdá hodně ambiciózní, věřím, že tuto metu se podaří zdolat. Vše při udržení stávající marže.
Vytvořit jeden další projekt jako jsou ČestnáProhlášení.cz – I když se nejedná o nejziskovější oblast, baví mě předávat lidem přidanou hodnotu.
Splatit dluhy a hypotéku – Celkem se bavíme o 1,1 milionu Kč v závazcích. Pokud přičteme udržení chodu domácnosti, pak by to znamenalo čistý příjem někde kolem 140 tisíc/měsíc po celý rok. Tenhle cíl bych moc chtěl, ale pravděpodobný je asi nejméně.
Absolvovat s rodinou dvě zahraniční dovolené – V plánu je moře kvůli dětem, uvidíme jestli se podaří najít čas i na druhou dovču.
Delegovat tvorbu obsahu pro obsahové weby – rozšířit tým copywriterů na 3 osoby ze současného 1 člověka.

4 komentáře na „Začínám blogovat“

  1. Hezky napsáno, přeju ať se daří. Mám cíl se osamostatnit a fungovat podobně jako ty – a samozřejme růst. Blog budu dál sledovat pro svojí motivaci 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *